Makarainen i Laukkanen szybsze niż biegaczki

Kaisa Makarainen wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu FIS w Muonio. Słynąca z szybkiego biegu fińska biathlonistka wyprzedziła swoją koleżankę z kadry Mari Laukkanen. Trzecia była mało znana Rosjanka Daria Storożiłowa.

Dwukrotna zdobywczyni biathlonowego Pucharu Świata, która dość często startuje w biegach narciarskich, wygrała zdecydowanie. Laukkanen wyprzedziła o prawie 15 sekund, młoda Rosjanka była gorsza już o pół minuty. Szóste miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec tracąc do zwyciężczyni 52 sekundy.

Justyna Kowalczyk, która wygrała w Muonio sprint i 5 km stylem klasycznym, tym razem nie startowała. W biegu nie wzięły także udziału zgłoszone do rywalizacji Finki Krista Parmakoski, Riita-Liisa Roponen i Kerttu Niskanen.