Rosjanki w Otepaa

Reprezentantki Rosji rozpoczęły pomad dwutygodniowe zgrupowanie w estońskim Otepaa. Poza kadrą przygotowują się dwie najlepsze biathlonistki rosyjskie ostatnich lat Olga Zajcewa i Olga Wiłuhina.

Do stolicy estońskich sportów zimowych wybrało się jedenaście biathlonistek: Jekatierina Szumiłowa, Jana Romanowa, Olga Podczufarowa, Daria Wirolajnen, Galina Nieczkasowa, Larisa Kuklina (wcześniej znana pod panieńskim nazwiskiem Kuzniecowa), Anna Nikulina, Olga Jakuszowa, Jekatierina Glazyrina, Olga Szesterikowa oraz Jewgienia Wołkowa. Trenerem prowadzącym grupę jest Władimir Korolkiewicz. Zgrupowanie potrwa do 3 sierpnia.

Pod koniec pobytu w Otepaa planowany jest sprawdzian formy będący jednocześnie kwalifikacją do składu na Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach, które odbędą się we wrześniu w Tjumeniu.

W zgrupowaniu udziału nie biorą ostatnie rosyjskie indywidualne medalistki wielkich imprez - Olga Zajcewa i Olga Wiłuhina. Obie biathlonistki uzyskały zgode na indywidualny tok przygotowań do sezonu.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Olga Zajcewa