Połowa olimpijskiej sztafety kończy z biathlonem

Olimpijczycy z Soczi, Łukasz Słonina oraz Rafał Lepel, zakończyli swoje przygody z biathlonem. Obaj nie wznowili treningów i nie zobaczymy ich na biathlonowych trasach w przyszłym sezonie.

24-letni Lepel pochodzi z Katowic. Najpierw reprezentował klub UKS Lider Katowice, następnie AZS AWF Katowice. Czterokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów. Najwyżej - na 36. miejscu w biegu indywidualnym - uplasował się w 2009 roku w Canmore. Jako senior zadebiutował na Mistrzostwach Świata w Ruhpolding w 2012 roku, na których zajął 96. miejsce w sprincie. Na igrzyskach olimpijskich w Soczi w tej samej konkurencji zajął 86. lokatę oraz był 19. wraz ze sztafetą, w której biegł na ostatniej zmianie.

W tej samej sztafecie na trzecim odcinku rywalizował pochodzący z Sokołowska Łukasz Słonina. 25-letni biathlonista w trakcie swej przygody z biathlonem reprezentował klub z Dusznik oraz AZS AWF Wrocław. Na igrzyskach w Soczi poza występem w drużynie zajął 87. miejsce w biegu indywidualnym. Ma za sobą również występ na Mistrzostwach Świata w Nowym Meście, na których indywidualnie zajął 102. miejsce w sprincie. Na zeszłorocznej Uniwersjadzie w Trentino był ósmy w biegu na 20km. Najcenniejszym rezultatem Słoniny osiągniętym w kategorii juniorów było 16. miejsce w biegu długim podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Torsby.

Słonina i Lepel na swoim koncie mają brązowy medal Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach z 2010 roku z Dusznik. Wywalczyli go w rywalizacji sztafet mieszanych wraz z Moniką Hojnisz oraz Marią Bukowską.

Zakończenie czynnego uprawiania biathlonu przez Słoninę i Lepela oznacza, że w przyszłym sezonie w zawodach oglądać będziemy głównie Krzysztofa Pływaczyka, Łukasza Szczurka i Grzegorza Guzika.

24-letni Lepel pochodzi z Katowic. Najpierw reprezentował klub UKS Lider Katowice, następnie AZS AWF Katowice. Czterokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata Junior