Ustiugow ogłosił zakończenie kariery

Jewgienij Ustiugow zakończył karierę. O rozstaniu z biathlonem poinformował w przemówieniu  podczas moskiewskiej imprezy "Wyścig Mistrzów" (Gonka Czempionow).

- Zdecydowałem się zakończyć karierę biathlonisty. Pragnę podziękować wszystkim fanom za wsparcie, jakie mi okazywali przez cały czas. Biathlonowa rodzina - to rodzina najlepsza i najsilniejsza na świecie. Ale dla mnie przyszedł czas, aby odejść i ustąpić młodszym.

Ustiugow to dwukrotny mistrz olimpijski - wywalczył złoty medal w biegu ze startu wspólnego w Vancouver oraz w sztafecie w Soczi. Ponadto ma na koncie brąz w sztafecie wywalczony przed czterema laty. Przed trzema laty sięgnął po dwa srebrne medale Mistrzostw Świata. W sezonie 2009 / 2010 zdobył małą kryształową kulę za bieg masowy. Wtedy także zajął najwyższe, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.