Fourcade przypieczętował sukces w generalce, zmarnowana szansa Rastorgujevsa

Martin Fourcade wygrał ostatni w tym sezonie bieg biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Francuz okazał się najlepszy w starcie masowym na 15 kilometrów i przypieczętował swój sukces w klasyfikacji generalnej. Pokonał on Dominika Landertingera i świetnie spisującego się w Norwegii Jakova Faka. Polacy nie startowali.

Fourcad pomylił się tylko raz podczas trzeciego strzelania i to pozwoliło mu na pewno triumf. Siedem sekund po nim finiszował bezbłędny Dominik Landertinger. Trzydzieści trzy sekundy stracił trzeci Jakov Fak, który bardzo miło będzie wspominał zawody w Oslo, gdyż w czwartek wygrał on zmagania sprinterskie, a dziś po raz kolejny stanął na podium. Słoweniec spudłował dwukrotnie.

Czwartą lokatę zajął Simon Desthieux (+35.5). Francuz również spudłował dwa razy, jednak dzięki świetnemu biegowi ustanowił najlepszy wynik w karierze. Piąty przybiegł Ole Einar Bjoerndalen (+36.0), który był najlepszy z reprezentantów gospodarzy. Doświadczony Norweg spudłował tylko raz, ale nie wystarczyło to dziś na podium. Szóstkę uzupełnił Jewgienij Garaniczew (+37.3). Dopiero na siódmej pozycji dobiegł najszybszy dziś na trasie Andrejs Rastorgujevs (+38.6). Łotysz po trzecim strzelaniu był zdecydowanym liderem, ale aż trzy błędy podczas ostatniej próby i słaby finisz zrzuciły go ostatecznie z wymarzonego podium. Na pierwszą trójkę będzie więc musiał poczekać przynajmniej do następnego sezonu.