Co się stało z Crawford?

Rosanna Crawford miała w biegu na dochodzenie szansę na kolejny wspaniały rezultat w tym sezonie. Regularnie plasująca się w dwudziestce Kanadyjka walczyła o trzynaste miejsce, ale przeszkodził jej... rosyjski trener.

- Miałam świetne zawody i szłam na trzynaste miejsce - relacjonuje Crawford na swojej stronie na Facebooku - kiedy na ostatnim okrążeniu na środku trasy (gdzie nie wolno mu przebywać) pojawił się rosyjski trener. Próbowałam go ominąć, ale on poruszył się i wpadliśmy na siebie. Upadłam na plecy, na karabin, spadły okulary przeciwsłoneczne i opaska. Straciłam masę czasu, a nogi mięśnie nóg były tak zakwaszone, że reszta okrążenia była prawdziwą męką. Przegoniło mnie sześć zawodniczek, finiszowałam dziewiętnasta. Na szczęście trenerzy i ekipy, którzy widzieli zdarzenie, złożyli protest i od mojego wyniku odjęto 15 sekund. W rezultacie byłam siedemnasta, ale nie mam pewności, czy to wystarczy na niedzielny bieg ze startu wspólnego. A jakby tego było mało, absolutnie nikt nie nagrał tej sytuacji!

Na bieg ze startu wspólnego ostatecznie wystarczyło i Kanadyjkę obejrzymy w niedzielę na trasie. Najbardziej kuriozalne wydają się w tej sytuacji wyjaśnienia winowajcy zajścia, Władimira Korolkiewicza. Jak podaje oficjalna strona Rosyjskiego Związku Biathlonowego, Korolkiewicz znalazł się na trasie, ponieważ... zbierał opakowania po napojach leżące na drodze zawodniczek w strefie picia. Widząc nadciągającą biathlonistkę, próbował odejść z trasy, ale poślizgnął się i w rezultacie Crawford potknęła się o jego nogę.

Korolkiewicz twierdził, że przeprosił Crawford. Crawford twierdziła, że żadnych przeprosin nie usłyszała. I oboje mówili prawdę, z tym że rosyjski trener... pomylił Crawford z inną z Kanadyjek, Ziną Kocher. Kocher finiszowała szesnasta, ale bez przygód na trasie, i również wystąpi w biegu ze startu wspólnego. Natomiast Rosannie Crawford pozostaje życzyć, by w ostatnim starcie w sezonie nikt nie stanął na jej drodze do dobrego wyniku.

Powiązane osoby

 Kanada | kobieta | Rosanna Crawford