Domraczewa znów zwycięża, pierwsze podium Dunklee, Gwizdoń 13.

Daria Domraczewa wygrała dziś w norweskim Oslo ostatni w tym sezonie sprint Pucharu Świata. Białorusinka pokonała Torę Berger i Susan Dunklee. Dla Amerykanki to pierwsze pucharowe podium w karierze. Najlepszą z Polek znów okazała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 13. miejsce.

Daria Domraczewa dziś spudłowała tylko raz, co z drugim czasem na trasie dało jej pewny triumf. To dla niej czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Białorusinka o dziesięć sekund wyprzedziła bezbłędną na strzelnicy Torę Berger. Trzecie miejsce i pierwsze podium w karierze odnotowała Amerykanka Susan Dunklee (+33.0), która także była bezbłędna. Pierwszą szóstkę uzupełniły Olga Wiłuhina (+34.0), Gabriela Soukalova (+37.1) i Anastazja Kuzmina (+1:26.2). Drugi wynik w karierze zanotowała 8. Andreja Mali (+59.3). Kaisa Makarainen dziś znów była najszybsza na trasie, ale na strzelnicy spudłowała aż cztery razy i zajęła 23. lokatę. Wynik ten powoduje, że walka o Kryształową Kulę toczyć się będzie najprawdopodobniej do ostatniego biegu.

Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń (+1:10.7), która zajęła 13. miejsce. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu nasza zawodniczka włączyła się do walki o podium, ale niestety w pozycji stojąc spudłowała dwukrotnie i wypadła z dziesiątki. 26. czas zanotowała dziś Krystyna Pałka (+1:34.3), która biegowo spisała się lepiej, ale niestety podobnie jak Gwizdoń dwukrotnie spudłowała na drugim strzelaniu. Punktów nie zdobyły dziś 43. Monika Hojnisz (+2:05.2) i 46. Weronika Nowakowska-Zieminiak. Obie nasze zawodniczki spudłowały trzykrotnie.

Zwyciężczynią klasyfikacji sprinterskiej została Kaisa Makarainen (367 pkt). Finka wyprzedziła Torę Berger (361 pkt) i Darię Domraczewą (254 pkt). W generalce Makarainen roztrwoniła swoją przewagę - po dzisiejszym biegu Berger traci już tylko 21 punktów.

WYNIKI
KLASYFIKACJA SPRINTU
KLASYFIKACJA GENERALNA
GALERIA ZDJĘĆ

Powiązane osoby

 USA | kobieta | Susan Dunklee

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Norwegia | kobieta | Tora Berger

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa