Guzik: Nie możemy wbić się w odpowiednie tory startowe
Polska

Grzegorz Guzik zajął czterdzieste miejsce w biegu indywidualnym otwierającym rywalizację mężczyzn na ME w Dusznikach-Zdroju. - Zaczęło się fajnie, bo od bezbłędnego strzelania. Łącznie trzy minuty kary to jednak za dużo jak na takie zawody – powiedział Polak tuż po biegu.

więcej »
Trzecie złoto ME w karierze Łotysza
ME

Andrejs Rastorgujevs wygrał bieg na 20km podczas Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Dla Łotysza to trzeci złoty medal czempionatu Starego Kontynentu w karierze. Najlepszy z Polaków, Grzegorz Guzik, zajął 40. miejsce.

więcej »
Polska

"Spory zastrzyk motywacji przed MŚ"

Mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju dla polskich kibiców rozpoczęły się rewelacyjnie. Bieg kobiet na dystansie 15km wygrała Monika Hojnisz-Staręga. - Od początku skupiłam się na strzelaniu, nie chciałam popełnić tych samych głupich błędów, co przed tygodniem w Anterselwie – skomentowała tuż po biegu.

więcej »
Monika Hojnisz-Staręga mistrzynią Europy w biegu indywidualnym!
ME

Świetny początek biathlonowych mistrzostw Europy dla reprezentacji Polski. Złoty medal w biegu na 15 km podczas zawodów w Dusznikach-Zdroju zdobyła Monika Hojnisz-Staręga.

więcej »
Od Pitoń przez Sikorę do Hojnisz - polscy mistrzowie Europy
Polska

Pierwszą polską mistrzynią Europy w biathlonie była Halina Pitoń, ostatnią jest Monika Hojnisz-Staręga. W międzyczasie sześciokrotnie po złoto sięgał Tomasz Sikora. Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju przypominamy polskie sukcesy na zawodach tej rangi.

więcej »
Uznane nazwiska w Dusznikach-Zdroju
ME

W środę  w Dusznikach-Zdroju rozpoczęcie Mistrzostw Europy. Impreza ta zagości na Tauron Duszniki Arena po raz drugi w przeciągu czterech lat. Do zawodów zgłoszono 137 zawodniczek i 164 zawodników z 40 państw. W tym gronie znalazło się wiele uznanych nazwisk.

więcej »
Polska

"W Dusznikach czujemy się niemal jak u siebie"

Arena biathlonowych Mistrzostw Europy jest już gotowa na rozpoczęcie zawodów. We wtorek w Dusznikach-Zdroju odbywają się ostatnie treningi przed środowymi biegami indywidualnymi. – Będzie to mój jedyny start na tych mistrzostwach. Mam nadzieję, że będę miała z niego same dobre wspomnienia – powiedziała Monika Hojnisz-Staręga.

więcej »
Pokaz siły Johannesa Boe

Johannes Thingnes Boe w pięknym stylu wygrał ostatnie indywidualne zawody przed Mistrzostwami Świata. Norweg okazał się najlepszy w biegu ze startu wspólnego na dystansie 15km rozgrywanym we włoskiej Anterselwie.

więcej »
Sztafeta dla Rosjanek, Polki w drugiej dziesiątce

Dobra postawa w startach indywidualnych przełożyła się na wygraną w sztafecie - Rosjanki zwyciężyły w Anterselwie bieg 4x6km. Polski zespół ukończył rywalizację na piętnastym miejscu.

więcej »
Francuzi wygrali sztafetę w Anterselwie. Jacquelin lepszy na finiszu od Boe

Reprezentacja Francji wygrała rywalizację męskich sztafet podczas Pucharu Świata w Anterselvie. Polacy zostali sklasyfikowani na 24. miejscu.