Białoruś

"Po co szkolić swoje zawodniczki, skoro można brać je garściami z Rosji?"

Zakończenie treningów ogłosiła 21-letnia Anastazja Anufriejewa z Białorusi. Normalnie ten fakt pozostałby zapewne bez jakiejkolwiek adnotacji z naszej strony gdyby nie słowa młodej zawodniczki, która za jedną z przyczyn takiej decyzji uznała masowy napływ Rosjanek do kadry białoruskiej.

więcej »
Nie ma chętnych na ciężarówkę Bjoerndalena
Norwegia

Nie ma chętnych na ciężarówkę Bjoerndalena

Ole Einar Bjoerndalen trzy lata temu zainwestował w zakup mobilnego domu, w którym mieszkał zarówno podczas zgrupowań, jak i zawodów. Teraz gdy zakończył swoją sportową karierę chciałby go sprzedać. Chętnych odstrasza wysoka cena.

więcej »
Słowacja

"Słowacy przez długi czas nie uważali mnie za swoją"

Anastazja Kuźmina wspomina początki swoich startów w barwach Słowacji. - Przez długi czas nie uważano mnie za swoją - powiedziała. Trzykrotna mistrzyni olimpijska przygotowuje się do kolejnego sezonu i została właśnie ambasadorką MŚJ w Osrblie.

więcej »
Kolejny odpływ rosyjskich biathlonistów
Rosja

Kolejny odpływ rosyjskich biathlonistów

Rosyjski Związek Biathlonu zgodził się na zmianę barw narodowych siedmiorga biathlonistów. Będą mogli oni reprezentować swoje "nowe ojczyzny" bez dwuletniego okresu karencji.

więcej »
Francja

"Z nowym trenerem wychodzę ze swojej strefy komfortu"

Martin Fourcade skomentował współpracę ze swoim nowym trenerem Vincentem Vittozem. - On zabiera nas ze strefy komfortu, rzuca nam nowe wyzwania - powiedział siedmiokrotny triumfator Pucharu Świata.

więcej »
Dahlmeier z kolejną przerwą w treningach
Niemcy

Dahlmeier z kolejną przerwą w treningach

To nie było dobre lato dla Laury Dahlmeier, która kilkukrotnie zmagała się z problemami zdrowotnymi. Podczas niedawnego zgrupowania kadry niemieckiej w Hochfilzen dwukrotna mistrzyni olimpijska z Pjongczang nie była w stanie ukończyć wszystkich treningów. Lekarz zalecił jej odpoczynek.

więcej »
Anew bez pieniędzy
Bułgaria

Anew bez pieniędzy

Jeden z najlepszych bułgarskich biathlonistów Krasimir Anew publicznie skrytykował swój krajowy związek za niewypłacanie należnego mu wynagrodzenia. 

więcej »
Rosja

"Nie ma przeszkód by Rosja została przywrócona w prawach członka IBU"

Nowy prezydent Rosyjskiego Związku Biathlonu Władimir Draczew jest przekonany, że organizacja, którą kieruje zostanie wkrótce przywrócona w prawach członka Międzynarodowej Unii Biathlonu. - Nawet nasi najwięksi przeciwnicy mają do nas ciepły stosunek - przekonuje.

więcej »
Seniorki na zgrupowaniu w Ramsau
Polska

Seniorki na zgrupowaniu w Ramsau

Polskie biathlonistki rozpoczęły ponad dwutygodniowe zgrupowanie w Ramsau. Wcześniej podopieczne Nadii Biełowej odbywały serię badań w Hochfilzen. Niebawem w Austrii zamelduje się także kadra seniorów oraz reprezentacja młodzieżowa.

więcej »
Początek sezonu bez Hammerschmidt
Niemcy

Początek sezonu bez Hammerschmidt

Maren Hammerschidt przeszła operację kontuzjowanej kostki i opuści początek okresu startowego, co w silnym zespole niemieckim może oznaczać utratę miejsca w Pucharze Świata niemal na cały sezon.

więcej »